W Wielką Sobotę handlowcy ograniczają działalność

Autor: dlahandlu.pl 19 marca 2010 10:12

W przedświąteczną sobotę wiele sklepów będzie otwartych krócej niż w zwykłych tygodniach. Niektóre nie będą działały w ogóle. Gorączka przedświątecznych zakupów prawdopodobnie osiągnie apogeum w piątkowe popołudnie. Natomiast w sobotę zainteresowanie zakupami zapewne zmaleje.

- Mój sklep będzie otwarty do południa, a nie tak jak w każdą inną sobotę do 15. Według mnie klienci pojawia się tylko jeżeli zapomnieli czegoś podczas wcześniejszych zakupów. Nie wydaje mi się, że w ten dzień handel będzie zbyt zyskowny. Potwierdzają to doświadczenia z ubiegłych lat - przekonuje właściciel sklepu działającego w Warszawie.

Dodatkowo w przedświąteczną sobotę właściciel wyjątkowo będzie stał za ladą. Personel jego sklepu składa się z dwóch kobiet. Handlowiec dał im wolne na świąteczne porządki. W mniejszych miejscowościach handlowcy nie mają złudzeń, co do liczby klientów.

- W Wielką Sobotę nie otwieram sklepu. Nic nie zarobię. Nie opłaca mi się siedzieć cały dzień, żeby sprzedać kilkanaście jajek i majonez. Podejrzewam, że większość osób zrobi zakupy wcześniej - informuje właściciel sklepu z podwarszawskiej miejscowości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane