REKLAMA
REKLAMA

Waga samoobsługowa skraca czas obecności klienta przy kasie

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 2 lutego 2010 09:07

W sklepach samoobsługowych coraz częściej pojawiają się wagi samoobsługowe. Głównie na stoiskach owocowo-warzywnych. Umożliwiają obliczenie należności za poszczególne towary w oparciu o masę i cenę jednostkową wprowadzaną z klawiatury lub zapamiętaną w wadze.

REKLAMA

- Wśród zalet zainstalowania wagi samoobsługowej z drukarką etykiet na stoisku warzywno-owocowym należy wymienić szybszą obsługę przy kasie - twierdzi Karol Muszyński z firmy sprzedającej wagi i kasy sklepowe.

Etykiety drukowane na kasach samoobsługowych mogą zawierać wszystkie niezbędne informacje, jak np. masa, cena, data produkcji, data przydatności do spożycia, kod kreskowy. Wadą samodzielnego ważenia towaru przez klientów jest niebezpieczeństwo oszustw oraz koszty materiałów eksploatacyjnych.
- Podstawowym parametrem każdej wagi jest zakres ważenia. Dokonując wyboru w tym zakresie należy znać przeznaczenie wagi oraz maksymalną masę towarów ważonych na danej wadze. Wagi z większym zakresem są bardziej odporne na przeciążenia, ale zwiększa się błąd ważenia - informuje ekspert.

Wybierając wagę warto zwrócić uwagę na dostępność i jakość serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Należy pamiętać, że waga sklepowa musi posiadać zatwierdzenie typu WE oraz pozytywny wynik oceny zgodności.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA