Warszawa udostępnia tysiąc stanowisk handlowych

Autor: Gazeta Wyborcza 19 sierpnia 2009 11:23

Urzędnicy ogłosili właśnie kolejną listę wolnych miejsc na miejskich targowiskach. Na chętnych czeka tysiąc stanowisk na bazarach, a także w centrum handlowym Land przy Wałbrzyskiej i Maximus w Nadarzynie. Dostępna na miejskich stronach w internecie lista ma zachęcić handlujących na ulicach do przeniesienia się w miejsca wyznaczone - podaje Gazeta Wyborcza.

Za stanowisko trzeba płacić około tysiąca złotych miesięcznie. - Ale tych państwa nie interesuje płacenie podatków ani uczciwa konkurencja - mówiła Joanna Tymińska, szefowa biura działalności gospodarczej i zezwoleń.

Dlatego miasto chce zlikwidować nielegalny handel. - Część takich handlarzy nie dość, że nie płaci podatków, to utrzymuje się z zasiłków wypłacanych przez państwo. - Prawie żaden nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej - mówi wiceburmistrz.

Dotychczas miastu dało się zlikwidować lub ograniczyć nielegalny handel m.in. na Wałbrzyskiej, Braci Wagów, przy Dworcu Wileńskim i na Malczewskiego. Handlarzy wyrzucano już z "patelni", czyli placyku przy stacji metra Centrum, i ostatnio spod hali Mirowskiej.

Od 1 października "nielegalnych", czyli handlujących na chodnikach, przy wiatach przystankowych itp. tropić inkasenci miejscy. Jeśli handlarz nie zechce zapłacić opłaty targowej (500 zł), sporządzą tzw. protokół odmowy, który będzie podstawą do wszczęcia egzekucji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane