Warszawiacy poparli ratusz przeciw kupcom z KDT

Autor: Gazeta Wyborcza 12 sierpnia 2009 12:58

Blisko dwie trzecie pytanych w sondażu ratusza poparło akcję firmy ochroniarskiej i policji podczas eksmisji kupców z hali KDT. 21 lipca doszło do regularnej bitwy między kupcami z KDT a szturmującą blaszak agencją ochrony. Awantura trwała kilka godzin, zakończyła się po interwencji policji. Ankieterzy pytali o ocenę wydarzeń pod KDT kilka dni po eksmisji - podaje Gazeta Wyborcza.

Ratusz zapytał: "W jakim stopniu w tej konkretnej sytuacji popiera pan (i) egzekwowanie prawa w ten sposób?". Większość opinii była "za". 37 proc. respondentów poparło akcję "zdecydowanie", zaś 22 proc. - "raczej". Metody egzekucji potępiło 19 proc. ankietowanych, 15 proc. wybrało odpowiedź "raczej nie popieram".

O wiele bardziej zdecydowane są opinie o samym usunięciu hali Kupieckich Domów Towarowych. Aż 65 proc. uważa, że blaszak powinien zniknąć z pl. Defilad., a jedynie 15 proc. chciało, by handel w tej formie trwał nadal.

Respondenci wskazali też winnych zamieszek - połowa uważa, że są to kupcy. Na drugim miejscu wymieniają samorządowców (18 proc.), agencję ochrony (11 proc.), komornika (5 proc.). Zaledwie 4 proc. jako winnych wskazało policję, która pojawiła się na miejscu w drugiej części bitwy. 12 proc. pytanych nie słyszało o zajściach.

 

- Sondaż jest tendencyjny - mówi Maciej Maciejowski, jeden z liderów PiS i autor zawiadomienia do prokuratury, w którym domaga się kar m.in. dla agencji ochrony. - Umiejętnie postawione pytanie może zapewnić alibi każdemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane