REKLAMA
REKLAMA

Wędliny dobrej jakości mogą wyróżnić sklep na rynku

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 17 lutego 2010 08:03

Wędliny dobrej jakości mogą wyróżnić sklep na rynku

Wędliny i mięsa z tak zwanego segmentu premium są coraz popularniejsze. Klienci kupują je pomimo wyższej ceny wierząc, że są zdrowsze i smaczniejsze. Wędlin z segmentu premium nie ma raczej w wielkopowierzchniowych sieciach, bo tu klienci przyzwyczajeni są do tanich produktów. Dlatego dobre jakościowo wędliny mogą stać się elementem przyciągającym klientów do sklepu.

REKLAMA

 

Zainteresowanie wyrobami mięsnymi o podwyższonej jakości łatwo zauważyć zwłaszcza w okresie przedświątecznym. W tym czasie według handlowców sprzedaż tych wyrobów wzrasta dwukrotnie w porównaniu do średniej w innych okresach roku. Jednak specjalne wędliny należy odpowiednio wyeksponować.

- Od produktów z najwyższej półki oczekuje się, że będą elegancko opakowane i estetycznie wyeksponowane. Na regałach, czy specjalnych miejscach prezentacji nie powinno być bałaganu, czy zagęszczenia - przekonuje sprzedawczyni z działu mięsnego w sklepie sieci Społem.

Najlepsze wędliny często są eksponowane w specjalnych wiklinowych koszach. Towarzyszą im dodatki mające podkreślać "swojskość" czy ekologiczność - elementy drewniane, porcelanowe, czy owoce i warzywa przywodzące na myśl wieś.

- Produkty premium są znakowane specjalnymi etykietami cenowymi, które przyciągną uwagę klientów, są one z ciepłych kolorach, odróżniających się od standardowych pomarańczowych cen - przekonuje sprzedawczyni.

W tym sklepie najdroższych wędlin nie eksponuje się w plastrach. Prezentowany jest przekrojony blok wędliny. - Z doświadczenia wiem, że wyschnięte pierwsze plastry nie zachęcają do zakupów. Dlatego wędliny kroimy na życzenie klienta dopiero w momencie zakupu - informuje sprzedawczyni.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA