PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Weszły przepisy zwiększające liczbę kolektur

Autor: Gazeta Prawna 24 sierpnia 2009 13:02

Obowiązują już nowe przepisy mające znaczenie dla sprzedawców sklepowych obsługujących kolektury liczbowe - podała Gazeta Prawna.


Osoby obsługujące terminale kasowe w sklepach, na terenie których znajduje się kolektura gier liczbowych, nie są zobowiązane do uzyskania świadectwa zawodowego związanego z prowadzeniem gier losowych. To efekt nowelizacji wprowadzonej rozporządzeniem ministra finansów z 27 lipca 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Zmiana ta weszła w życie 21 sierpnia 2009 r.


Zgodnie z nowymi przepisami z obowiązku posiadania świadectwa zwolnione są też osoby sprzedające dowody udziału w grach liczbowych o wystandaryzowanych parametrach, tj. dowody udziału w grach liczbowych wyłącznie z wykorzystaniem specjalnych kart metodą chybił-trafił lub z zapisanymi przez gracza własnymi ustawieniami gry. W dalszym ciągu z posiadania świadectwa zwolnione są osoby dystrybuujące losy loterii pieniężnych i fantowych, dowody udziału w grze telebingo, bingo pieniężne i fantowe oraz dowody udziału w loterii promocyjnej, a także sprzedający żetony lub kredytujący stawki w automacie lub w terminalu wideoloterii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane