Więcej koncesji na sprzedaż alkoholu w Białymstoku, mniej w Rzeszowie

Autor: Gazeta Wyborcza 29 września 2009 09:29

W Białymstoku będzie mogło funkcjonować tysiąc miejsc, w których podawane będą trunki o zawartości alkoholu powyżej 4,5 proc. Limit taki ustalono podczas sesji rady miejskiej. Poprzedni - 550 miejsc - został już dawno wyczerpany. Dlatego prezydent wnioskował o podniesienie go o kolejnych 70 punktów - podaje Gazeta Wyborcza.

Głównie z uwagi na wciąż powstające nowe lokale w galeriach handlowych czy w ścisłym centrum Białegostoku. Ale radni z komisji samorządności i bezpieczeństwa podnieśli w ubiegłym tygodniu tę liczbę do... dwóch tysięcy. Wczoraj na dodatkowym posiedzeniu zatrzymali się na jednym tysiącu. Taki limit przyjęto też ostatecznie na sesji.

Tymczasem radni w Rzeszowie mają zdecydować, czy w mieście powinno ubyć 50 punktów sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu. Domagają się tego członkowie ruchów trzeźwościowych. Chcą, aby zamiast 150 punktów było ich w Rzeszowie 100.

Zdaniem Jana Mazura, członka największego w radzie miasta klubu - Rozwój Rzeszowa projekt nie przejdzie. - Po pierwsze Rzeszów w porównaniu z miastami podobnej wielkości i tak nie ma ich zbyt wiele. - Nasze miasto się poszerza. Na terenach przyłączanych są sklepy sprzedające alkohol i przedsiębiorcy prowadzący je po wejściu do miasta będą potrzebowali koncesji. Poza tym w jaki sposób rozstrzygnąć tom, kto straci koncesję na sprzedaż alkoholu, a kto nie? - zastanawia się Jan Mazur.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane