Więcej przeterminowanych towarów na półkach

Autor: Polska The Times 20 marca 2009 12:54

W ciągu czterech miesięcy w sklepach regionu łódzkiego dwukrotnie wzrosła liczba przeterminowanych artykułów spożywczych - podaje Polska The Times.

Jeszcze w listopadzie kontrolerzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Łodzi towary takie znaleźli w 19 proc. kontrolowanych placówek. W lutym nieświeże produkty były już w 40 proc. sklepów. Liczba zakwestionowanych partii towaru wzrosła w tym czasie ponaddwukrotnie - o 122 proc.!

W tym tygodniu w hipermarkecie Real w Łodzi przy al. Piłsudskiego znaleźliśmy przeterminowaną od trzech tygodni pastę z oliwek Gaea Tapenade, pasztet myśliwski Rolnik, którego termin przydatności do spożycia minął 18 lutego, i pasztety rybne Superfish, przeterminowane o dziesięć dni. - W mniejszych miejscowościach sytuacja jest gorsza niż w Łodzi - mówi Małgorzata Gołębczyk z WIIH w Łodzi.

Inspektorzy łódzkiej WIIH w lutym sprawdzili 30 sklepów. W 12 z nich znaleźli trefną żywność, zakwestionowali aż 189 partii towarów. W listopadzie ubiegłego roku skontrolowali 26 sklepów, w 5 z nich znaleźli 85 partii przeterminowanych towarów.

Także dane Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej potwierdzają, że przeterminowanych towarów jest w sklepach coraz więcej. W 2007 r. było ich 2,1 proc., w 2008 r. już 4,7 proc. Inspektorzy GIIH spodziewają się, że w tym roku klienci jeszcze częściej będą trafiać na przeterminowaną żywność.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane