Większe obroty na stacjach paliw w dni z zakazem handlu

Autor: dlahandlu.pl 17 sierpnia 2009 09:37

W ostatnią sobotę, 15 sierpnia, nieczynna była zdecydowana większość placówek handlowych, w tym wszystkie super- i hipermarkety. Normalnie działały sklepy przy stacjach paliw oraz niektóre sklepy osiedlowe, czy placówki ajencyjne niektórych sieci handlowych. Dla tych sklepów takie dni, jak ostatnia sobota to zwykle szansa na większy niż zwykle utarg.


 - Rzeczywiście, liczymy dziś na zwiększony ruch klientów w sklepie i jak na razie nie możemy narzekać - powiedział nam właściciel jednej ze stacji partnerskich dużego koncernu na warszawskim Ursynowie. Według niego zdecydowanie więcej było tego dnia klientów robiących tylko zakupy w sklepie. - Sprzedaż paliwa nie odbiega od normy. Za to w sklepie chwilami ustawiają się kolejki przy kasach - przyznaje.
Zdaniem ekspertów tych kilka dni w roku, kiedy obowiązuje zakaz handlu to zawsze znakomity okres dla takich niewielkich placówek, szczególnie w większych miastach. Zgadza się z tym nasz rozmówca. - Klienci są przyzwyczajeni, że mogą zrobić zakupy w dowolnym momencie, także w niedziele i święta i nie zamierzają z tego rezygnować. Poza tym w święta, przy okazji spotkań rodzinnych, pojawiają się często zakupy „pierwszej potrzeby", głównie alkohol - podkreśla.

Dodaje, że stacja specjalnie przygotowywała się na ten dzień. - Wcześniej zapobiegawczo uzupełniliśmy zapasy w magazynie, szczególnie tych produktów, które na codzień nie sprzedają się tak dobrze, przede wszystkim pieczywa. Na półkach nie mogło też zabraknąć alkoholu, papierosów, napojów czy słodyczy - wylicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane