Większości sklepów nie stać na wymianę sprzętu

Autor: Agnieszka Jakubiak, dlahandlu.pl 24 czerwca 2009 09:13

Większości sklepów nie stać na wymianę sprzętu

Na wymianę urządzeń, czyli chłodziarko-lodówek, wag, czy regałów decyduje się niewiele sklepów osiedlowych. W ich opinii te inwestycje choć potrzebne są zbyt kosztowne. - Nowy sprzęt zastępuje starszy wyłącznie, gdy nastąpi poważna awaria. Taka wymiana to duży wydatek - mówi Piotr Skrzypczak sklep Złota Kula w Poznaniu.

Podobną opinię ma właścicielka sklepu spożywczego Beata Kondracka z Brzegu Dolnego. - Obecne chłodziarki funkcjonują od założenia sklepu, czyli od 15 lat i jeszcze nie były wymieniane. - Przy poprawnym użytkowaniu i eksploatacji sprzętu, nie ma potrzeby częstej wymiany lodówek - mówi Jadwiga Lewandowicz ze sklepu spożywczo-przemysłowego z Kutna. - Nie stać nas niestety na wymianę starszego sprzętu chłodniczego na nowszy. Staramy się za to przekonać naszych dostawców, by wymienili nam lodówki, w których trzymamy ich towar na oszczędniejsze - dodaje Krzysztof Kowalnik z Polskiej Sieci Handlowej Promyk. Takie działania pozwalają zmniejszyć zużycie energii o ok. 10 proc.

Najbardziej dotkliwym obowiązkiem nałożonym na właścicieli jest wymieniana kas fiskalnych. Taką konieczność reguluje rozporządzenie Ministra Finansów, zgodnie z którym co 5 lat należy dokonać tego typu inwestycji. Pomimo, iż proceder dotkliwie uszczupla finanse sklepikarzy, wymianę kas fiskalnych na nowe w odpowiednim terminie zadeklarowali wszyscy wymienieni właściciele sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane