REKLAMA
REKLAMA

Wielkanoc wolna dla sprzedawców

Autor: Gazeta Prawna 10 kwietnia 2009 10:06

W najbliższą niedzielę i poniedziałek obowiązuje zakaz pracy w handlu. W te dni pracować mogą tylko właściciele sklepów lub zleceniobiorcy - informuje Gazeta Prawna.

REKLAMA

Dwa dni świąt wielkanocnych są ustawowo wolne dla wszystkich osób zatrudnionych w handlu na podstawie umowy o pracę. W najbliższą niedzielę i poniedziałek na pewno będą więc zamknięte wszystkie hiper- i supermarkety. W te dni mogą natomiast handlować właściciele placówek handlowych oraz osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych. Prowadzący placówki handlowe muszą jednak pamiętać, że praca w handlu jest wykonywana pod kierownictwem przełożonego, w miejscu i czasie przez niego określonym.

Zgodnie z prawem handel w święta mogą prowadzić np. ajenci sieci handlowych oraz pracownicy stacji paliw. Ci pierwsi nie są pracownikami, gdyż z właścicielem sieci łączy ich zazwyczaj umowa franczyzy, a nie stosunek pracy. Zatem zakaz pracy w handlu w dni świąteczne ich nie obowiązuje. Zakaz pracy w handlu nie obejmuje też m.in. restauracji i innych zakładów gastronomicznych, hoteli, aptek.

W handlu pracuje 1,1 mln osób.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12601

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA