REKLAMA
REKLAMA

Wizerunki złodziei trafiły na tablicę

Autor: Dziennik Wielkopolski 5 stycznia 2010 09:43

Na tablicy w pobliżu kas w poznańskim sklepie powieszono zdjęcia pięciu osób - to wydruki obrazów ze sklepowego monitoringu. Twarze osób podejrzewanych o kradzieże zakreślono kółkami. Czy wstyd sprawi, że złodzieje zaczną omijać sklep? - zastanawia się „Głos Wielkopolski".

REKLAMA
Według przepisów kradzież towarów, których wartość nie przekracza 250 złotych, a do takich najczęściej dochodzi w sklepach ogólnospożywczych, jest wykroczeniem. Policjanci mogą za to wystawić mandat lub skierować sprawę do sądu grodzkiego. Nie mają wpływu na to, czy złodziej będzie kontynuował proceder.
- Okradały nas ciągle te same osoby, policja nie była w stanie temu zaradzić. Musieliśmy wziąć sprawy we własne ręce, choć wiemy, że publikując zdjęcia złodziei działamy na granicy prawa - zauważa dyrektor sklepu.

Prawo do ochrony wizerunku, przysługuje wszystkim. Wizerunek jest dobrem, które jest chronione i bez zgody właściciela nie może być w żaden sposób publikowane. Według prawników, osoby widniejące na zdjęciach mogą wystąpić przeciw właścicielom sklepu. Mogą wykorzystać drogę cywilną albo zgłosić sprawę prokuraturze.

Zdjęcia z podejrzanymi znikną z tablicy jeśli osoby widniejące na nich uregulują rachunki.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA