Władze chcą usunąć nielegalny handel z Krupówek

Autor: PAP 8 stycznia 2010 18:40

Prywatna firma ochroniarska będzie likwidowała nielegalny handel na Krupówkach. Takie zmiany szykują władze Zakopanego - poinformował wiceburmistrz miasta, Wojciech Solik.

- Firma ochroniarska będzie miała za zadanie pilnowanie gminnego terenu, czyli Krupówek. Ci wszyscy, którzy przeszkadzają, stanowią niebezpieczeństwo, niezgodnie z prawem handlują w tym miejscu - mają zniknąć - zapowiedział Solik. Władze Zakopanego jeszcze przed feriami zimowymi chcą wprowadzić na deptak ochroniarzy. Wstępna umowa ma być podpisana na miesiąc.
Z problemem ulicznego handlu, który psuje wizerunek miasta, władze Zakopanego bezskutecznie zmagają się od wielu lat. Zakopiańscy przedsiębiorcy domagali się nawet usunięcia wszelkiego handlu ulicznego z Krupówek i zorganizowania odrębnego miejsca dla handlu produktami regionalnymi, np. oscypkami. Według przedsiębiorców prowadzących legalną działalność przy Krupówkach, przez nielegalny handel uliczny słabnie prestiż miasta i obniża się jakość usług. Przedsiębiorcy skarżą się, że tak zwani handlarze okazjonalni utrudniają im działalność i odbierają klientów. Władze Zakopanego chcą też namówić przedsiębiorców z Krupówek, aby sami podpisywali umowy z firmami ochroniarskimi, które zabezpieczą miejsca przed ich sklepami.
Z nieuczciwymi handlowcami na zakopiańskim deptaku od lat nie może sobie poradzić ani policja, ani straż miejska. Egzekwowanie mandatu bywa bardzo trudne, ponieważ łamiący przepisy często posiadają dokumenty z nieaktualnym miejscem zameldowania. Po ewentualnym wyrokach sądu handlarze płacą kilkusetzłotową grzywnę i powracają ze swoim towarem na Krupówki.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane