Władze Gdańska chcą zakazać palenia na plaży

Autor: naszemiasto.pl 12 maja 2009 10:31

Palacze, którzy przyjeżdżają do Gdańska, muszą się mieć na baczności. Dymka na plaży bowiem nie puszczą, bo radni chcą wprowadzić tam zakaz palenia. Do pomysłu gdańskich radnych "nie zapaliły" się też władze innych nadmorskich miast - informuje naszemiasto.pl.

- To będzie martwy przepis - krytykuje Wieczysław Augustyniak, przewodniczący sopockiej Rady Miasta. - My dbamy o to, aby w naszym kurorcie było przede wszystkim wystarczająco koszy na śmieci. Jednak całoroczny zakaz palenia obowiązuje na sopockim molu. - Tylko ze względów bezpieczeństwa, bo molo jest przecież drewniane - zastrzega Magdalena Jachim, rzecznik Urzędu Miasta w Sopocie.

W Gdańsku przestrzeganie zapisu mają egzekwować strażnicy miejscy. Mogą nakładać na palaczy mandaty karne od 20 do 500 zł. Już przygotowują się do tej misji, a jej celowości nie zamierzają komentować. Tomasz Siekanowicz ze Straży Miejskiej w Gdańsku zapowiada tylko, że w sezonie wakacyjnym zwiększy się liczba strażników przy gdańskich plażach.

- Pety wciskane w piasek nie zachęcają swoim widokiem do miłego spędzania czasu na plaży. Jednak w naszym mieście urzędnicy, a także mieszkańcy, niechętnie patrzą na wprowadzanie kolejnych zakazów - mówi Stanisław Szwabski, przewodniczący Rady Miasta Gdynia. -

Gdańscy radni chcą, by zakaz obowiązywał od połowy czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane