Włamywacze byli pewni, że rozbili kamerę

Autor: TVN24 17 kwietnia 2009 16:04

Napadający na sklep w Świdnicy włamywacze podejrzewali, że są filmowani, jeden z nich myśląc, że rozbija kamerę, zniszczył łomem... czujnik światła. Nagranym rabusiom grozi do 10 lat więzienia. Na razie muszą się meldować policji... 14 razy w tygodniu - podaje TVN 24.

Zerwali łomem kłódki zabezpieczające kratę i wyważyli drzwi. W środku jeden od razu podbiegł z łomem do "kamery" i rozbił ją w drobny mak. Był słabo obeznany z techniką, urządzenie które zniszczył było czujnikiem włączającym światło w sklepie. Kamera była, ale gdzie indziej. Sfilmowała rabusiów gdy z półek i lodówek brali towar i pakowali do worków. Po towar wracali dwa razy. Ich łupem padły: tanie wina, szampany, piwo, nalewki, papierosy, konserwy, chipsy, kawa i około 35 złotych w bilonie. Właściciel straty oszacował na kwotę ok. 1200 zł.

Dzięki zapisowi kamery, policjanci szybko zidentyfikowali włamywaczy. To 20 i 32 letni bracia oraz ich dwaj 18 i 35 koledzy z pobliskiej miejscowości Niemce. Za kradzież z włamaniem grozi im po 10 lat więzienia. Na razie sąd stwierdził, że do procesu, policja powinna mieć 4 mężczyzn na oku. Każdy z czwórki włamywaczy musi się meldować policji 7 dni w tygodniu... po dwa razy dziennie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane