Właściciel sklepu sam zatrzymał złodzieja

Autor: Gazeta Wyborcza 1 października 2009 10:44

Pan Andrzej ma przy ulicy Tatrzańskiej w Łodzi sklep spożywczy. Dzięki monitoringowi wykrył, że podejrzanie wyglądająca osoba wynosi zgrzewkę piwa ze sklepu. Drzwi zatarasowała ekspedientka. Złodziej uderzył kobietę zgrzewką tak, że upadła plecami na metalowe drzwi. I wybiegł. Własciciel za nim. Po krótkiej chwili udało się go zatrzmać - relacjonuje Gazeta Wyborcza.

Udało mu się przytrzymać złodzieja. A świadkowie zdarzenia wezwali policję. Pan Andrzej czekał na ulicy z zatrzymanym. - Szarpał, groził, że mnie odwiedzi i się policzy. Później trochę się uspokoił, za to otoczyli nas jego wspólnicy. Jeden nawet przypalał mu papierosa - opowiada właściciel sklepu. - A ja stałem na środku ulicy, trzymając człowieka za kołnierz. Na szczęście towarzyszyły mi osoby, które były świadkami zdarzenia - ekspedientka i dwie młode klientki, które były w sklepie w czasie zajścia. Za to policja nie przyjeżdżała. Oczekiwanie na radiowóz trwało ponad godzinę.

Sierżant Szewczyk wyjaśnia, że dyżurny łódzkiej policji, wysyłając radiowozy na interwencje, kieruje się pilnością zgłoszeń. - Priorytetem są interwencje zagrażające życiu i zdrowiu obywateli. 

25-letni zatrzymany przez pana Andrzeja złodziej był już notowany przez policję. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Griu 2009-10-01 11:41:00

  Złodziej-temat rzeka, ostatnio wchodzą do sklepu w biały dzień, nie boją się kamer ani świadków, biorą z półek towary, rzucają ekspedientkom parę przekleństw i pogróżek, ewentualnie uderzą ekspedientkę jeśli ta stanie na drodze i wychodzą na ulicę. Reakcja klientów- żadna. Policjanci- przyjeżdżają po 40 minutach, cieszą się, że sprawcy uciekli, bo jest mniej formalności. Piszą bzdury- ile wynosi wartość skradzionego towaru, każą podpisać pracownicy protokół, z którego wynika, że "nieznany sprawca zabrał towar i wyszedł.....", ani słowa na temat napaści na ekspedientkę, bo ta stoi przecież cała przed mundurowym..... .Ech, nóż się w kieszeni otwiera, gdzie te zasady Giulianiego......

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane