Właściciele sklepów chcą upubliczniać wizerunek złodziei

Autor: Nowa Trybuna Opolska 27 sierpnia 2009 13:53

Właściciele opolskich sklepów, wielokrotnie okradanych przez te same osoby, chcą wywieszać zdjęcia złodziei w witrynach - pisze „Nowa Trybuna Opolska". Zachęcila ich niedawna oficjalna publikacja wizerunku kobiety, która okradała klientów restauracji i kawiarni w Krakowie.


Nawet, jeśli kradzież jest dobrze udokumentowana, na przykład zarejestrowana kamerami monitoringu, wizerunek i dane osobowe sprawcy są chronione przez prawo. Właściciele sklepów w Opolu chcieliby jednak ujawniać zdjęcia kieszonkowców i złodziei, którzy wynoszą ze sklepu towar nie płacąc.

- Przecież zdjęcia z kamer nie kłamią. To najskuteczniejsza broń. Czasem wstyd jest silniejszy od sądowej kary - argumentowała w rozmowie z "NTO" Małgorzata Woźniak. Wcześniej sama próbowała wywiesić zdjęcia złodziei, jednak musiała je zdjąć. Na razie przechowuje je w szufladzie.

Kupcy opolscy mają nadzieję, że miejscowi prokuratorzy przychylą się do ich apeli i zdjęcia uciążliwych rabusiów zawisną na witrynach sklepów, lokali gastronomicznych, czy stacji benzynowych - pisze NTO.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • monitoring 2014-01-28 15:00:15

  Obecne przepisy są śmieszne i zamiast utrudniać, torują drogę złodziejom, bo od listopada 2013 roku kradzież do 400zł to tylko wykroczenie, a nie przestępstwo - kto to wymyślił ?! W takiej sytuacji uważam, że wywieszenie zdjęcia złodzieja przy wejściu do sklepu lub lokalu byłoby jednym z lepszych rozwiązań, gdyż - jak wspomniano w powyższym artykule - właśnie wstyd sprawiłby, że człowiek taki nie odważyłby się wejść do sklepu w obawie przed rozpoznaniem, a przynajmniej choć trochę zastanowiłby się czy warto w tym sklepie ryzykować. Świetnym rozwiązaniem włącznie z tym, byłoby utworzenie Krajowego Rejestru Wykroczeń, którego to zadaniem byłoby sumowanie wartości kradzieży danego złodzieja i w przypadku, gdy wartość ta osiągnęłaby wymagane 400zł, dalsze postępowanie odbywałoby się już na podstawie przestępstwa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,50

 • Śr

  6,94

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane