REKLAMA
REKLAMA

Właściciele sklepów mogą starać się o lokale gminne

Autor: Rzeczpospolita 23 września 2009 10:19

Aby uzyskać lokal użytkowy od gminy, można wystartować w przetargu, konkursie lub starać się o pomieszczenie w trybie bezprzetargowym, negocjując wysokość czynszu - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Co do zasady, jeżeli umowa najmu ma trwać dłużej niż trzy lata, zasadą jest, że gmina wyłania kontrahenta w drodze przetargu. Informacje o przetargach wywieszane są w siedzibie urzędu oraz na stronach internetowych urzędu na 30 dni przed wyznaczonym terminem przetargu.


Jeżeli przedsiębiorca chce wynająć lokal użytkowy na maksymalnie trzy lata lub na okres krótszy, to w przetargu startować nie musi. W takiej sytuacji gminy z reguły organizują konkursy.
W konkursach z reguły należy podać dane osobowe i teleadresowe oferenta, adres i powierzchnię lokalu, o który chcemy się ubiegać, oraz oferowaną stawkę czynszu.

W szczególnych wypadkach umowa najmu może zostać zawarta bez przeprowadzania przetargu oraz bez konieczności organizowania konkursu. Tryb ten jest właściwy dla tych lokali, które cieszą się najmniejszym, żeby nie powiedzieć zerowym, zainteresowaniem potencjalnych kontrahentów: lokale o najniższym standardzie, takie jak piwnice, sutereny, garaże.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA