Właściciele sklepów są kuszeni ofertą brytyjskiej emerytury

Autor: Dziennik Łódzki 21 grudnia 2009 10:38

Płacisz 500 złotych i ZUS masz z głowy. Ze składką uciekasz na Wyspy, z Anglii też dostaniesz emeryturę - taką ofertą kusi przedsiębiorców z naszego regionu coraz więcej firm. Ministerstwo pracy ostrzega jednak: to może być niebezpieczne - informuje „Dziennik Łódzki".

Przedsiębiorcy płacą minimum 830 zł obowiązkowej składki. Tymczasem firmy obiecują załatwienie ubezpieczenia emerytalnego w Anglii za 500 zł miesięcznego abonamentu. Przekonują też, że zamiast kilkuset złotych polskiej emerytury, z brytyjskiego systemu można dostać przynajmniej 1,8 tys. zł miesięcznie. Reporterka gazety, wcielając się we właścicielkę warzywniaka w Łodzi, zadzwoniła na infolinię rzeszowskiej firmy Optigen.

- System polega na tym, że powinna pani podjąć pracę w Wielkiej Brytanii i tam odprowadzać składki - mówi kobieta. - Ale zrobimy inaczej. Zostaje pani przy swojej działalności, a z dokumentów będzie wynikało, że jest zatrudniona jako konsultant biznesowy obsługi klientów, poinformowała dziennikarkę „Dziennika Łódzkiego" pracownica firmy.
Fikcyjna właścicielka sklepu ma płacić abonament miesięczny w wysokości 499 zł. Optigen wystawia rachunek za obsługę marketingową firmy, który można odpisać od podatku. W zamian dziennikarka otrzyma umowę z brytyjskim pracodawcą i wyrejestruje się z ZUS. Firma będziemy za nią odprowadzać składki od podstawy 114 funtów tygodniowo. Dzięki temu emerytura w przyszłości wyniesie 96 funtów tygodniowo, czyli ok. 1,8 zł miesięcznie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane