Własna kolektura - zbieramy potrzebne dokumenty

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 1 września 2009 09:00

Własna kolektura - zbieramy potrzebne dokumenty

Przed kilkoma dniami opisywaliśmy wymogi, jakie powinien spełniać lokal, w którym można uruchomić kolekturę Lotto. Posiadanie odpowiedniego punktu handlowego to jednak dopiero pierwszy krok na drodze do uruchomienia własnej kolektury. Wraz z pozytywną decyzją odpowiedniej komisji weryfikacyjnej zaczyna się procedura kończąca się podpisanie umowy agencyjnej. Przed jej zawarciem właściciel kolektury musi jednak zgromadzić cały szereg niezbędnych dokumentów.

Pierwszym z nich jest kserokopia aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub wpisu do ewidencji działalności gospodarczej rozszerzonego o numer PKD 46.18.Z. Potencjalny agent musi powiem prowadzić własną działalność gospodarczą.
Następnie wymagane są zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami, z ZUS o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenia społeczne. Niezbędne jest również zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON oraz decyzja w sprawie nadania NIP.
Totalizator Sportowy wymaga również potwierdzenia niekaralności oferenta oraz osób obsługujących terminal a także zabezpieczenia finansowego potwierdzonego odpowiednim dokumentem. Może być to weksel, kaucja o wartości nie mniejszej niż 10 tys. zł lub zaświadczenie o ustanowieniu blokady na rachunku bankowym w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł. Za zgodą Totalizatora Sportowego zabezpieczenie może być wykonane w formie nieodwołalnej i bezterminowej gwarancji bankowej tzw. gwarancji dobrego wykonania umowy. Gwarancja bankowa musi być wystawiona na kwotę nie niższą niż 10 tys. zł. Treść gwarancji wymaga uprzedniej pisemnej akceptacji Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.
Konieczne jest także uzyskanie zgody właściciela lub administratora budynku na montaż anteny radiowej.
W celu dopełnienia formalności potencjalny agent musi przedstawić tytuł prawny do lokalu, w którym usytuowana będzie kolektura oraz podać swój numer konta bankowego.
Wszystkie te dokumenty należy złożyć o odpowiednim oddziale Totalizatora, ale dopiero po otrzymaniu od spółki formalnej zgody na uruchomienie punktu sprzedaży. To ważne, gdyż uzyskanie niektórych z wymaganych dokumentów wiąże się z koniecznością poniesienia wydatków, które bierze na siebie potencjalny agent.
Dopiero po skompletowaniu wszystkich Powyższych dokumentów może zostać zawarta umowa agencyjna. Przewiduje ona współpracę z wynagrodzeniem prowizyjnym, przy czym wysokość otrzymywanej prowizji uzależniona jest od wielkości osiągniętych w danym miesiącu obrotów. Średnia wysokość prowizji wynosi 6,75 proc. wartości miesięcznej sprzedaży.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane