Wrocław wynajmuje lokale w centrum na handel

Autor: Gazeta Wrocławska 25 marca 2009 13:28

Coraz wyżej licytowane są opłaty za wynajem lokali użytkowych, które na przetarg wystawia Zarząd Zasobu Komunalnego. Licytacje zaczynają się od kilkuset złotych a kończą na 3 tys. zł.

Pomieszczenia spoza okolic Rynku takim zainteresowaniem się już nie cieszą. Np. miasto wystawiło na przetarg lokal przy ul. Kleczkowskiej. Różnica między ceną wywoławczą a wylicytowaną wynosiła jedynie 100 zł. - Ale takiego zainteresowania lokalami w ścisłym centrum Wrocławia dawno nie było - przyznaje Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka Zarządu Zasobu Komunalnego. Uważa, że przedsiębiorcy biją się o lokale w ścisłym centrum, bo taka lokalizacja to dla nich nie lada gratka.

ZZK wystawi do przetargu kolejnych 11 takich użytkowych lokali, np. przy Kiełbaśniczej i Krupniczej/Podwalu. Najwyższa cena wywoławcza to niecałe 2 tys. zł za lokal przy ul. Orzeszkowej.

Leszek Michniak, prezes Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości, uważa, że w czasie kryzysu ludzie zakładają firmy. - Wracają z Wielkiej Brytanii i zaczynają działalność gospodarczą - tłumaczy. Lokale gminne są tanie. Tymczasem czynsze na rynku nieruchomości są zawrotne. Za metr kw. trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10724

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane