Wrocław wynajmuje lokale w centrum na handel

Autor: Gazeta Wrocławska 25 marca 2009 13:28

Coraz wyżej licytowane są opłaty za wynajem lokali użytkowych, które na przetarg wystawia Zarząd Zasobu Komunalnego. Licytacje zaczynają się od kilkuset złotych a kończą na 3 tys. zł.

Pomieszczenia spoza okolic Rynku takim zainteresowaniem się już nie cieszą. Np. miasto wystawiło na przetarg lokal przy ul. Kleczkowskiej. Różnica między ceną wywoławczą a wylicytowaną wynosiła jedynie 100 zł. - Ale takiego zainteresowania lokalami w ścisłym centrum Wrocławia dawno nie było - przyznaje Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka Zarządu Zasobu Komunalnego. Uważa, że przedsiębiorcy biją się o lokale w ścisłym centrum, bo taka lokalizacja to dla nich nie lada gratka.

ZZK wystawi do przetargu kolejnych 11 takich użytkowych lokali, np. przy Kiełbaśniczej i Krupniczej/Podwalu. Najwyższa cena wywoławcza to niecałe 2 tys. zł za lokal przy ul. Orzeszkowej.

Leszek Michniak, prezes Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości, uważa, że w czasie kryzysu ludzie zakładają firmy. - Wracają z Wielkiej Brytanii i zaczynają działalność gospodarczą - tłumaczy. Lokale gminne są tanie. Tymczasem czynsze na rynku nieruchomości są zawrotne. Za metr kw. trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane