Wrocławianie chcą, by kiosk został na swoim miejscu

Autor: Gazeta Polska Wrocław 15 maja 2009 12:22

Kilkudziesięciu mieszkańców okolic ul. Teatralnej podpisało się pod petycją do urzędników w obronie kiosku "Ruchu", działającego tuż obok Wrocławskiego Teatru Lalek. Bronią go, bo nad kioskiem zawisło widmo likwidacji - podaje Gazeta Polska Wrocław.

Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie ogradza park Staromiejski, a kiosk znalazł się prawie na linii nowego ogrodzenia. - Kiosk stoi tu od kilkudziesięciu lat. Wszyscy się do niego przyzwyczaili i zżyli ze sprzedawcami - wyjaśniają Marian Węgorkiewicz i Iwona Zagajewska, którzy reprezentują mieszkańców. Przechodnie mogą tu kupić napoje i słodycze - argumentują.

Do końca czerwca wyjaśni się, jaki los spotka sklepik. - Może uda się znaleźć lokalizację, która wszystkich zadowoli - twierdzi Mieczysław Popławski z Zarządu Zieleni Miejskiej.
To kolejny przykład na to, że wrocławianie coraz częściej i skuteczniej walczą o swoje. Tak było kilka tygodni temu w przypadku sklepu mięsnego "Rarytas" przy ul. Olszewskiego na Biskupinie. W jego miejscu miał pojawić się kolejny bank, bo w przetargu złożył lepszą ofertę od właściciela sklepu. Petycja z podpisami mieszkańców pomogła. Bank ostatecznie wycofał się z inwestycji, a przy Olszewskiego nadal handlują szynką i kiełbasami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,89

  • Śr

    2,64

  • Min

    2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane