Wrocławscy kupcy nie boją się konkurencji hipermarketów

Autor: Polska - Gazeta Wrocławska 7 lipca 2009 12:39

We Wrocławiu mają powstać kolejne hipermarkety. Tamtejsi kupcy nie boją się jednak rosnącej konkurencji. - Konkurencja jest groźna tylko dla tych, którzy nie są sprawni w biznesie. Na przykład kupcy z Areny dają sobie dobrze radę, konkurując z hipermarketami. Stawiają przede wszystkim na wysoką jakość produktów - wyjaśnia Marek Sadowski, szef wrocławskiego stowarzyszenia kupców Arena.

W okolicy Bielan powstanie kolejne centrum handlowe. Podobne staną też na Maślicach, Gądowie i Żernikach.
Przy ul. Czekoladowej, tuż obok Parku Handlowego Auchan, powstanie kolejny hipermarket. W czwartek decyzję w tej sprawie podejmą miejscy radni, zarządzając przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego, który ma na to pozwolić.

W dyskontach oraz hiper- i supermarketach kupujemy ponad połowę produktów. To dane zebrane przez GfK Polonia. Ale nie zmienia to faktu, że wciąż najchętniej robimy zakupy w sklepach osiedlowych. Ponad trzy czwarte Polaków właśnie tam robią codzienne zakupy. Tutaj kupujemy chleb, warzywa, napoje. Ale zwykle na duże zakupy wybieramy się już do hipermarketów albo do dyskontów, takich jak Lidl czy Biedronka.
Z badań wynika, że odwiedzamy je średnio raz w tygodniu. Wybierając sklep, Polacy zwracają przede wszystkim uwagę na świeżość i jakość produktów (92 proc. respondentów), ceny i szerokość asortymentu oraz miłą obsługę (po 88 proc.). Ze względu na kryzys zmieniają się też preferencje Polaków dotyczące marek. Mniej zamożne rodziny zrezygnowały z zakupów produktów marek uznawanych za te o wyższej jakości na korzyść tych najpopularniejszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane