Wrocławskie sklepy zalewa fałszywe masło

Autor: Gazeta Wrocławska 16 czerwca 2009 10:48

Około 300 kostek fałszywego masła wycofała ze sprzedaży inspekcja handlowa podczas ostatniej kontroli wrocławskich sklepów. Powód? Smarowidła o nazwie "masło" w rzeczywistości zawierały tłuszcze roślinne, czyli takie, jakie znajdziemy w margarynie - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

Inspektorzy zawiadomili prokuraturę. Fałszywe masło inspektorzy znaleźli zarówno w hipermarketach, jak i małych sklepach osiedlowych.
- Nawet sami handlowcy nie są w stanie powiedzieć na gorąco, czy to masło prawdziwe, czy fałszywe, jeśli w składzie nie ma mowy o tłuszczach roślinnych - wyjaśnia inspektor handlowy.
Dopiero po przebadaniu albo wyciągnięciu z lodówki i rozsmarowaniu okazuje się, że smarowidło koło masła nawet nie leżało.
Wrocławscy inspektorzy wszystkie przypadki zgłosili do Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych, która wycofała sfałszowane produkty ze sklepów w całej Polsce.

Producentom grozi teraz grzywna lub nawet do roku więzienia. Przynajmniej teoretycznie, bo w ciągu 2 lat inspektorzy złożyli w prokuraturze już 7 podobnych doniesień i tylko jedno z nich zakończyło się wyrokiem i karą grzywny dla mleczarni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    17,20

  • Min

    11,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane