Wrocławskie Społem chce zarabiać na nieruchomościach

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2009 09:54

Spółdzielnia Społem Centrum z Wrocławia zamierza wejść w działalność deweloperską poprzez swoją nieruchomość położoną przy ul. Babycińskiej.

W tym celu spółka poszukuje partnera z branży. - Rozmawialiśmy i najpewniej w dalszym ciągu będziemy prowadzić rozmowy z partnerami, dotyczące zagospodarowania tej działki. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się wybudowanie tam wysokiej klasy biurowca, budynku łączącego funkcje biurowe i mieszkalne lub hotelu - mówi Paweł Sobański, kierownik działu obrotu towarowego i marketingu w Społem Centrum.
Według niego małe szanse są na to aby nieruchomość mogła zostać przeznaczona pod działalność handlową spółdzielni. - Nie planujemy uruchamiania kolejnych sklepów Społem, chcemy skupić się raczej na optymalizacji już istniejących placówek - mówi Paweł Sobański. Z kolei w przypadku sieci Krasnal Społem powierzchnia działki jest zdecydowanie zbyt duża, aby uruchamiać tam wyłącznie sklep tego formatu.
Grunt o powierzchni 2573 mkw. przy ul. Nabycińskiej 2 znajduje się w użytkowaniu wieczystym przez Spółdzielnię Społem" PSS "Centrum". Zgodnie z planem zagospodarowania na działce istnieje możliwość wybudowania obiektu o minimalnej wysokości 17 m, maksymalnej 27 m, z przeznaczeniem na działalność: finansową, gastronomię, handel detaliczny, kulturę, obsługę firm i klientów, turystykę, opiekę zdrowotną, wypoczynek, apartamenty mieszkalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane