Wybór odpowiednich urządzeń chłodniczych sprzyja oszczędnościom

Autor: dlahandlu.pl 25 marca 2010 09:56

Oszczędzanie energii elektrycznej poprzez przemyślane rozwiązania w zakresie doboru mebli chłodniczych jest dzisiaj łatwiejsze niż kilka lat temu. Nowoczesne meble chłodnicze posiadają szereg technologicznych rozwiązań, mających na celu ograniczenie poboru energii. Dobrze sprawdzić przed zakupem tzw. wydajność chłodniczą i elektryczną urządzenia. Wydajność chłodnicza przekłada się na koszt zakupu i koszty eksploatacji agregatów, wydajność elektryczna stanowi informację o poborze prądu potrzebnego do oświetlenia, odmrażania oraz wymuszenia obiegu zimnego powietrza w meblu - wyjaśnia Karol Poremski, key account manager w firmie JBG-2 sp. z o.o., zajmującej się produkcją i dystrybucją systemów chłodniczych m.in. dla sklepów spożywczych.

- Meble chłodnicze w sklepie ustawia się w jednym miejscu, tak aby tworzyły tzw. strefę chłodu. Powinny być one wyposażone w energooszczędne systemy oświetlenia (np. świetlówki T5) oraz energooszczędne wentylatory. W regałach chłodniczych standardem jest już podwójna kurtyna powietrzna, w wyspach (bonetach) mroźniczych doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie pokryw szklanych. Obecnie trwa proces wyposażania regałów chłodniczych w drzwi przeszklone, testowane są także systemy oświetleniowe oparte na diodach LED. Nie bez znaczenia pozostają proekologiczne czynniki chłodnicze - mówi Karol Poremski.

JBG-2 zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń dla małych i dużych sklepów. Współpracuje z lokalnymi i ogólnopolskimi oraz międzynarodowymi sieciami handlowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane