PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wydamy więcej na świąteczne zakupy żywnościowe

Autor: dlahandlu.pl 12 listopada 2009 12:06

Polacy planują w okresie przedświątecznym wydać o 1,6 proc. więcej niż rok temu, wynika z badania zwyczajów zakupowych przeprowadzonego przez Deloitte. Największy wzrost wydatków przed świętami ma dotyczyć dodatkowych produktów żywnościowych. Planujemy wydać na nie o 2,3 proc. więcej niż przed Gwiazdką w 2008 r. Według badaczy Deloitte na żywność przed świętami wydamy tym roku 120 euro.


- Wydatki na żywność i napoje nie będą celem oszczędności. Konsumenci w Europie Wschodniej będą oszczędzać na spotkaniach towarzyskich - informuje Adam Chróścielewski, starszy menedżer w firmie Deloitte.
Jedynie 3 proc. Polaków przed świętami dokonuje zakupów żywnościowych w sklepach ogólnospożywczych. Także 3 proc. odwiedza delikatesy. Do specjalistycznych sklepów (np. mięsnych, cukierni) wybiera się 8 proc. respondentów. Zakupy przed świętami w dyskontach zrobi 14 proc., jednak Polacy robiąc przedświąteczne zakupy wybierają się najczęściej do hipermarketów i supermarketów (67 proc.)
Polska po raz pierwszy uczestniczyła w corocznym sondażu Deloitte dotyczącym zwyczajów świątecznych. W tegorocznej dwunastej edycji pytania zadano ponad 17,5 tysiąca pełnoletnich konsumentów z 18 krajów. Polskę reprezentowało 903 respondentów.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane