REKLAMA
REKLAMA

Wymierne korzyści z kas samoobsługowych

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 9 kwietnia 2009 09:06

Wymierne korzyści z kas samoobsługowych

Od dwóch miesięcy w jednym ze sklepów Społem PSS Północ we Wrocławiu klienci mogą korzystać z kas samoobsługowych. Spółdzielnia bardzo pozytywnie ocenia wprowadzone zmiany.

REKLAMA

- Z inwestycji jesteśmy bardzo zadowoleni. Kasa samoobsługowa przynosi wymierne korzyści. Czterech kasjerów zostało zastąpionych przez dwóch asystentów sprzedaży - mówi Regina Laskowska, prezes spółdzielni. - Kasy działają bez zarzutu. Korzystanie z nich jest proste, bo urządzenie informuje klienta o kolejnych krokach, które powinny zostać wykonane za pomocą komunikatów głosowych i wyświetleń na ekranie - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Z jej relacji wynika, że klienci, bez względu na wiek, nie mają oporów przed korzystaniem z nowych urządzeń. Korzystając z kasy można zrobić zakupy do 15 artykułów. - Nie stanowi to żadnego ograniczenia, bo przeważnie zakupy klientów mieszczą się w tym zakresie. Jeżeli ktoś chce kupić więcej produktów - zawsze może je rozbić na dwie partie - zauważa. Laskowska.


Urządzenia kontrolują również wagę towarów, dzięki czemu wykrywają niezeskanowane produkty - jest to zabezpieczenie przeciwko osobom, które chciałyby nie naliczyć części produktów.


Spółdzielnia myśli również o wprowadzeniu samoobsługowych kas w kolejnej placówce - Delikatesach T&J. - Chcemy jednak przeczekać kryzys, bo wraz z osłabieniem polskiej waluty koszt zakupu kas - który i tak nie jest mały - rośnie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA