Wyprzedanie zapasów będzie kłopotliwe

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 23 marca 2009 09:06

Wyprzedanie zapasów będzie kłopotliwe

Od początku roku obowiązują nowe, zwiększone stawki podatku akcyzowego i nowe wzory banderol na produkty tytoniowe. Handlowcy powinni pozbyć się towaru ze starymi znakami akcyzowymi do 30 czerwca 2009. Dla mniejszych sklepów wyprzedanie starych zapasów może stanowić problem.

- Specyfika działalności naszych sklepów polega na tym, że często staramy się dopasować asortyment do potrzeb poszczególnych klientów. Jeżeli dwie czy trzy osoby dopytują się o jakąś konkretną markę papierosów, to często zaspokajamy ich potrzeby i wprowadzamy ją do sprzedaży. Takie papierosy sprzedają się stopniowo, a w sytuacji, gdy ta niewielka grupa z jakiegoś powodu się uszczupli (np. jeśli klient wyjedzie lub zacznie robić zakupy w innej placówce) to towar będzie zalegał na półce - mówi Krzysztof Kowalnik z Polskiej Sieci Handlowej Promyk.

- Każda placówka wśród sprzedawanych marek ma nawet 40 proc. tzw. „pułkowników" czyli papierosów, które stoją na półce dłużej niż dwa tygodnie. Oznacza to, ze wyprzedanie towaru przed końcem czerwca będzie stanowiło duży problem - podkreśla Kowalnik.

W wyniku ostatniej zmiany akcyza na papierosy wzrosła o ok. 18 proc. W przypadku gdy handlowcy zostaną ze starymi partiami towarów, będą musieli na stare znaki akcyzowe nakleić tzw. banderole legalizacyjne, których cena wynosi, 1,30 zł. Nie będą mieli możliwości doliczenia jej do ostatecznej ceny paczki papierosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane