Wysokie opłaty za użytkowanie wieczyste budzą niepokój firm

Autor: PAP 12 lutego 2010 11:51

Olsztyńscy przedsiębiorcy nie godzą się na podwyżki opłat za wieczyste użytkowanie gruntów. Wszystkie firmy, które w Olsztynie otrzymały decyzje o podwyżkach, zaskarżyły je do Samorządowego Kolegium Odwoławczego - podaje PAP.

Według przedsiębiorców skala podwyżek sięga nawet 300 proc. - Wzrosły ceny ogrzewania, energii elektrycznej, gazu i paliw. Przechody przedsiębiorców nie rosną, a wręcz spadają. W tej sytuacji dodatkowe obciążenie kosztami opłaty za wieczyste użytkowanie jeszcze pogorszy sytuację firm - ocenił jeden z przedsiębiorców.

 Do chwili rozstrzygnięcia w SKO firmy płacą opłaty w dotychczasowej wysokości. W 2007 roku urząd miasta w Olsztynie podniósł opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów należących do gminy nawet o kilkaset procent. Wówczas także użytkownicy masowo odwoływali się do SKO. 

Według urzędu, podwyższanie opłat za wieczyste użytkowanie gruntów to sposób na podratowanie budżetu Olsztyna. Do kasy miasta wpływa rocznie od 14 do 15 mln złotych z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste gruntów gminnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane