Wzrost stawek czynszu pawilonach w Wodzisławiu

Autor: nowiny.pl 31 marca 2009 13:30

Kupcy handlujący na wodzisławskim „Manhattanie" bronią się przed budową hali targowej, którą zaproponował prywatny inwestor z Lublińca. Wszystko przez planowaną klikakrotną podwyżkę stwek czynszu.

Rozmowy z firmą „Domene", zamierzającą budować halę a władzami, trwają od kilku miesięcy. Zdaniem prezydenta miasta chodzi o poprawę warunków, panujących na targowisku przy ul. Wyszyńskiego. Planowana galeria kupiecka, według wstępnego projektu, miałaby dwie kondygnacje, na których w sumie znajdowałyby się 72 boksy. Każdy o powierzchni 1 m kw. z możliwością łączenia w segmenty podwójne lub potrójne. Boksy wyposażone mają być w podstawowe media, tj. energię elektryczną, telefon, a te przeznaczone pod sprzedaż produktów spożywczych, dodatkowo instalację wodno-kanalizacyjną oraz przygotowaną instalację dla komór chłodniczych.

Koszty, które musieliby ponieść kupcy wynoszą od 35 do prawie 40 zł netto za m kw. miesięcznie. Ceny byłyby wyższe w przypadku boksów o podniesionym standardzie, np. z klimatyzacją czy własnym małym węzłem sanitarnym i kształtowałyby się w granicach 60 zł za m kw. W cenie, według zapewnień przedstawicieli firmy, uwzględniono spłatę budowy obiektu i pełną obsługę. Poza tym, gwarantowana jest tzw. „kotwica cenowa", która nie pozwoli na dowolną podwyżkę cen przez firmę. Kwoty za dzierżawę od razu jednak wzbudziły ostry sprzeciw handlujących, którzy w przypadku kiosków płacą tylko 12,99 zł netto za mkw. Byłaby też możliwość wykupienia takiego boksu na własność za 42 tys. zł. 

Handlujący obawiają się także, że miejsc parkingowych po wybudowaniu galerii będzie za mało. To może spowodować kłopoty z dostawami towaru.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane