Z powodu katastrofy sieci i centra handlowe wstrzymały handel w niedzielę

Autor: rp.pl/TVN24.pl 10 kwietnia 2010 17:49

Sklepy należące do największych sieci handlowych w Polsce były w niedzielę zamknięte na znak żałoby - poinformowała PAP Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD).

"W obliczu tragedii narodowej zarządy firm Auchan, Carrefour, E.Leclerc, JMD Polska (Biedronka), Kaufland, Lidl, Metro Group /Real, Makro Cash&Carry, Media Markt, Saturn/, Pepco, Schiever, Selgros Cash&Carry, Tesco, Żabka Polska, skupionych w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji podjęły decyzję o zamknięciu swoich placówek w niedzielę 11 kwietnia 2010 roku" - poinformował w komunikacie przekazanym PAP Andrzej Faliński, dyrektor POHiD.

"Podejmując tę decyzję zarządy firm członkowskich POHiD chcą, aby dzień ten został przeznaczony przez nas wszystkich na chwile zadumy i refleksji. Zarządy sieci handlowych wyrażają najgłębszy szacunek dla ofiar katastrofy samolotu oraz kierują wyrazy szczerego współczucia ku ich rodzinom i przyjaciołom" - dodał Faliński.

Ze względu na katastrofę lotniczą w niedzielę centra handlowe i hipermarkety w całej Polsce będą zamknięte - poinformowała PAP dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych Anna Szmeja Kroplewska.

Wyjaśniła, że Rada skupia deweloperów, zarządców centrów handlowych i sklepy z całej Polski, więc centra handlowe będą zamknięte w całym kraju. "Dotyczy to też wszystkich centrów handlowych w Warszawie, jak Arkadia i Złote Tarasy" - dodała.

Dyrektor powiedziała, że handlu nie będzie w niedzielę także w wielkopowierzchniowych sklepach spożywczych, zrzeszonych w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, takich jak np. Carrefour, Tesco czy Selgros. "Handlu nie będzie w naszych placówkach i z nami zaprzyjaźnionych" - powiedziała.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane