REKLAMA
REKLAMA

Z powodu wybuchu wulkanu delegacje odwołują udział w pogrzebie

Autor: gazeta.pl 19 kwietnia 2010 09:40

Z powodu wybuchu wulkanu delegacje odwołują udział w pogrzebie

Na pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego i jego żony na Wawelu nie przyjedzie książę Karol. Swój udział odwołała także kanclerz Niemiec Angela Merkel, która z Włoch do Berlina jedzie autobusem - podała gazeta.pl.

REKLAMA

Oprócz niej delegacje 15 krajów odwołały swój udział, m.in. Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Kanady i innych. Nie będzie m.in. koronowanych głów: króla Szwecji Karola XVI Gustawa, księcia Walii Karola i Jana Karola, króla Hiszpanii. Także książę Monako Albert II nie przybędzie na uroczystości. Podobnie prezydent Irlandii Mary McAleese.

Podróż belgijskiego następcy tronu do Krakowa na uroczystości pogrzebowe polskiej pary prezydenckiej może nie dojść do skutku w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej nad Belgią z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii. Poinformowały o tym służby prasowe resortu obrony.

Zmiana planów części przywódców spowodowana jest decyzją o zamknięciu polskiej przestrzeni powietrznej podjętej po tym, jak pyły wydobywające się z wulkanu na Islandii zanieczyściły atmosferę, drastycznie ograniczając widoczność, co zagraża bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Do Krakowa nadal wybierają się prezydenci Rosji i USA.

 

  • r 2010-04-16 13:44:08

    566

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA