Z rynku zniknie kolejnych kilka tysięcy małych sklepów

Autor: Rzeczpospolita 5 sierpnia 2009 09:18

Z najnowszej prognozy firmy Euromonitor International wynika, że w tym roku wartość handlu detalicznego wzrośnie o niespełna 4 proc., do 274 mld zł. Dwukrotnie szybciej od średniej rozwijają się dyskonty i supermarkety. Tradycyjnie najwolniej rozwijają się niewielkie sklepy spożywcze - w tym roku zyskają ok. 4 proc., jednak podobnie jak w latach poprzednich z rynku zniknie kolejne kilka tysięcy placówek - podaje Rzeczpospolita.

Według dziennikarzy Rzeczpospolitej, dużym zaskoczeniem jest stosunkowo niewielka dynamika (5,8-proc.) wzrostu obrotów sieci hipermarketów. Jak zauważa Sławomir Nitek, wicedyrektor sieci Netto, rynek hipermarketów już się nasyca. Jego zdaniem zyskują natomiast dyskonty, które coraz częściej nie są już kojarzone z produktami niskiej jakości, tylko przystępnymi cenami.

Potwierdzają to dane firmy Euromonitor, według których obroty sieci supermarketów i dyskontów mają wzrosnąć odpowiednio o 8 oraz 9,5 proc. - podaje portal rp.pl. Jak zauważają dziennikarze tego serwisu, mniejsze od hipermarketów sklepy mają obecnie największy potencjał rozwoju. Nie dość, że klient ma nadal bardzo duży wybór, to ceny wciąż są znacznie niższe, niż w tradycyjnych sklepach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    4,77

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane