Za 100 tys. zł można stworzyć dochodowy biznes

Autor: dlahandlu.pl 27 sierpnia 2009 10:45

W przypadku połowy dostępnych na rynku systemów franczyzowych wymagana kwota na uruchomienie biznesu pod licencją nie przekracza 100 tys. zł. - Inwestycja w biznes na licencji jest bezpieczniejsza. Niesie bowiem mniejsze ryzyko porażki, gdyż biznes oparty jest na sprawdzonym pomyśle, funkcjonuje pod marką rozpoznawalną przez odbiorców i poddany jest rygorom określonym w umowie franczyzowej - mówi Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa w Profit System.

Według niego problemem okresu stagnacji jest jednak spadek dostępności kredytów bankowych.

Około 28 proc. systemów franczyzowych wymaga bowiem inwestycji nie większej niż 50 tys. zł. Co czwarty system to inwestycja od 51 do 100 tys. zł. Łącznie ponad połowa sieci oczekuje inwestycji nie większej niż 100 tys. zł. Kolejne 25 proc stanowią sieci o kwocie inwestycji do 200 tys. zł. Pozostałe 22 proc. przypada na systemy, w których kwota inwestycji przekracza 200 tys. zł. Średnia kwota inwestycji kształtuje się obecnie na poziomie około 260 tys. zł. 

- Wielkość miesięcznego dochodu jest ważna, ale najlepsze rezultaty osiągają franczyzobiorcy, którzy lubią własną pracę - dodaje Michał Wiśniewski.

Eksperci Profit system szacują, że w tym roku przybędzie kolejne 3,5 tys. franczyzowych sklepów i punktów usługowych oraz powstanie 30 tys. nowych miejsc pracy. W 2008 roku przybyło blisko półtora tysiąca sklepów z artykułami spożywczymi i przemysłowymi działającymi w tej formule.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Maxkol 2017-03-30 15:53:11

  Dokładając trochę więcej można otworzyć dochodowy biznes na własny rachunek, a nie jako ajent. Mówię o myjni bezotykowej. Właśnie jestem na etapie otwierania takiego biznesu. Myjnie biorę od producenta. Polecam wszystkim taki pomysł na biznes. Sam go odgapiłem od kolegi, który dobrze na tym zarobił. Rynek jeszcze nie jest nasycony, porządnych i tanich myjni naprawdę brakuje, więc klienci czekają jeden po drugim. Polecam. Nawet jak nie macie swojej działki pod myjnię, to można ją wydzierżawc.

 • chrusk 2009-09-02 03:09:45

  oby nie było tak jak w żabce=www.ajenci.fora.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane