REKLAMA
REKLAMA

Za wypadek w drodze z i do pracy należy się świadczenie chorobowe

Autor: Rzeczpospolita 27 listopada 2009 11:30

Pracownik, który ulegnie wypadkowi w czasie drogi do pracy lub z pracy do domu, ma prawo do wyższego świadczenia chorobowego oraz nie musi posiadać odpowiednio długiego okresu wyczekiwania - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Uważa się, że wypadek nastąpił w drodze do pracy lub z pracy, mimo że droga została przerwana, jeżeli przerwa była życiowo uzasadniona i jej czas nie przekraczał granic potrzeby. Dotyczy to także sytuacji, gdy droga, nie będąc najkrótszą, była dla ubezpieczonego, ze względów komunikacyjnych, najdogodniejsza.

Wypadek ten musi nastąpić wskutek przyczyny zewnętrznej, którą może być np. działania maszyn, pojazdów czy innych osób, np. współpracowników. Czynnikiem zewnętrznym mogącym spowodować wypadek jest także oddziaływanie takich elementów, jak energia elektryczna, wysoka lub niska temperatura, hałas lub wstrząsy. Ponadto czynnikiem zewnętrznym może być także działanie sił przyrody (np. powódź, gołoledź). 


Jeżeli pracownik uległ wypadkowi spełniającemu powyższe cechy, to powinien niezwłocznie zawiadomić o tym swego pracodawcę. Ten natomiast dokonuje ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA