Za zbiórkę baterii są odpowiedzialni ich producenci

Autor: dlahandlu.pll 11 stycznia 2010 09:16

Od początku stycznia weszła w życie nowa ustawa regulująca kwestie zbiórki, segregacji, znakowania i recyklingu baterii. Regulacje wymuszą na firmach wprowadzających na rynek, instytucjach i osobach zbierających oraz firmach przetwarzających baterie wcielenie w życie skomplikowanych procedur umożliwiających ich precyzyjne przestrzeganie.

Według przedstawiciela firmy Proeko, zajmującej się utylizacją odpadów, nowe przepisy są niekorzystne z punktu widzenia zarówno wprowadzających, zbierających, jak i przetwarzających akumulatory oraz baterie. Jednak zdaniem ekspertów właściciele sklepów nie powinni odczuć zmian.
- Dla zwykłych sklepów nic się nie zmienia. Prawny obowiązek utylizacji lub recyklingu baterii mają producenci, np. GP czy Philips. To oni odpowiadają za całą logistykę tego procesu. Każdy użytkownik takich baterii może je później zwrócić do sklepu, w którym je kupił. Co za tym idzie, każdy producent jest zobowiązany do odebrania takich baterii od sklepów - wyjaśnia Marek Osik, wiceprezes Polskiej Grupy Recyklingu Proeko.
Oznacza to, że handlowcy powinni być przygotowani, że mogą pojawiać się klienci, którzy będą domagali się odebrania od nich baterii. Przedstawiciel firmy Proeko radzi, przygotować w tym celu np. pudełko. Jego zdaniem w najbliższych tygodniach poznamy zamierzenia producentów baterii i ich sposoby na ich odbieranie ze sklepów.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane