Żabka: Kolektury zwiększają atrakcyjność sklepu

Autor: Edyta Kochlewska, dla handlu.pl 22 maja 2009 09:11

Żabka: Kolektury zwiększają atrakcyjność sklepu

Żabka Polska podpisała umowę z Totalizatorem Sportowym na instalowanie punktów sprzedaży losów w punktach handlowych. Ajenci zainteresowani taką usługą sami zgłaszali chęć poszerzenia swojego pakietu usług dodatkowych, oferowanych w sklepach. Obecnie klienci Żabki mogą kupić zakłady Lotto w kilkuset z ponad 2000 sklepów. Docelowo firma chce, żeby ta usługa była dostępna we wszystkich placówkach. .

- Z dotychczasowych informacji od ajentów wiem, że jest duże zainteresowanie klientów możliwością kupienia losów w ich sklepach - mówi Jacek Spychała, rzecznik Żabka Polska. Sklepy Żabka wygrywają z punktami Lotto, tym, że są otwarte do późnych godzin wieczornych, gdy inne placówki nie są już czynne.
Jednocześnie rzecznik prasowy nie chce informować o finansowych kwestiach związanych z podziałem zysku uzyskiwanego z prowadzenia kolektury. Zgodnie z wynegocjowaną umową z Totalizatorem Żabka dzieli się z ajentami dochodami ze sprzedaży. Nie wiadomo jednak w jakim stosunku.

Usługa lotto będzie również wprowadzana do nowego formatu sklepów Freshmarket, gdzie będą funkcjonowały punkty 'freshclub". Klienci sieci będą mogli opłacić tu rachunki, zagrać w lotto, doładować telefon oraz wypłacić gotówkę korzystając z usługi cashback.
Pod koniec marca Żabka miała 2012. sklepów sieci. Do końca tego roku powstanie kolejnych 200 placówek. Żabki powstają przede wszystkim w dużych i średniej wielkości miastach, a także w miejscowościach liczących mniej niż 10 tysięcy mieszkańców. Zysk netto Żabki wyniósł w ubiegłym roku 53 mln zł netto (na kontynuowanej działalności handlowej i usługowej) i było to, aż o 38 proc. niż rok wcześniej (38 mln zł).
W pierwszych dwóch miesiącach 2009 roku firma zanotowała wzrost sprzedaży o 15 proc., wzrost EBITDA o 20 proc. oraz wzrost zysku o 40 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pp 2012-02-23 18:43:56

    ale dalej biednych nie brakuje

  • amstaff1 2009-10-09 22:11:17

    Tylko ZABKA niech powie jaką mają prowizję ajenci którzy prowadzą kolektury ledwie 1,2o%

  • chińczyk 2009-09-02 03:02:46

    ajent żabki dostaję prowizję 100 netto za obsługę lottomatu(żabka zgarnia 700) przez 15 godz.dziennie przez 3 pracowników których szkoli na własny koszt i musi pokryć koszty zaswiadczenia o niekaralności 50zł od każdego pracownika śmiech na sali jesteśmy chińczykami we własnym kraju.Więcej na www.ajenci.fora.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane