REKLAMA
REKLAMA

Żabka: Kolektury zwiększają atrakcyjność sklepu

Autor: Edyta Kochlewska, dla handlu.pl 22 maja 2009 09:11

Żabka: Kolektury zwiększają atrakcyjność sklepu

Żabka Polska podpisała umowę z Totalizatorem Sportowym na instalowanie punktów sprzedaży losów w punktach handlowych. Ajenci zainteresowani taką usługą sami zgłaszali chęć poszerzenia swojego pakietu usług dodatkowych, oferowanych w sklepach. Obecnie klienci Żabki mogą kupić zakłady Lotto w kilkuset z ponad 2000 sklepów. Docelowo firma chce, żeby ta usługa była dostępna we wszystkich placówkach. .

REKLAMA
- Z dotychczasowych informacji od ajentów wiem, że jest duże zainteresowanie klientów możliwością kupienia losów w ich sklepach - mówi Jacek Spychała, rzecznik Żabka Polska. Sklepy Żabka wygrywają z punktami Lotto, tym, że są otwarte do późnych godzin wieczornych, gdy inne placówki nie są już czynne.
Jednocześnie rzecznik prasowy nie chce informować o finansowych kwestiach związanych z podziałem zysku uzyskiwanego z prowadzenia kolektury. Zgodnie z wynegocjowaną umową z Totalizatorem Żabka dzieli się z ajentami dochodami ze sprzedaży. Nie wiadomo jednak w jakim stosunku.

Usługa lotto będzie również wprowadzana do nowego formatu sklepów Freshmarket, gdzie będą funkcjonowały punkty 'freshclub". Klienci sieci będą mogli opłacić tu rachunki, zagrać w lotto, doładować telefon oraz wypłacić gotówkę korzystając z usługi cashback.
Pod koniec marca Żabka miała 2012. sklepów sieci. Do końca tego roku powstanie kolejnych 200 placówek. Żabki powstają przede wszystkim w dużych i średniej wielkości miastach, a także w miejscowościach liczących mniej niż 10 tysięcy mieszkańców. Zysk netto Żabki wyniósł w ubiegłym roku 53 mln zł netto (na kontynuowanej działalności handlowej i usługowej) i było to, aż o 38 proc. niż rok wcześniej (38 mln zł).
W pierwszych dwóch miesiącach 2009 roku firma zanotowała wzrost sprzedaży o 15 proc., wzrost EBITDA o 20 proc. oraz wzrost zysku o 40 proc.

  • pp 2012-02-23 18:43:56

    ale dalej biednych nie brakuje

  • amstaff1 2009-10-09 22:11:17

    Tylko ZABKA niech powie jaką mają prowizję ajenci którzy prowadzą kolektury ledwie 1,2o%

  • chińczyk 2009-09-02 03:02:46

    ajent żabki dostaję prowizję 100 netto za obsługę lottomatu(żabka zgarnia 700) przez 15 godz.dziennie przez 3 pracowników których szkoli na własny koszt i musi pokryć koszty zaswiadczenia o niekaralności 50zł od każdego pracownika śmiech na sali jesteśmy chińczykami we własnym kraju.Więcej na www.ajenci.fora.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12399

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA