Zabójca ekspedientki zostanie skazany

Autor: PAP 4 września 2009 10:30

- Jeszcze we wrześniu bielski sąd okręgowy wyda wyrok na 29-letniego mężczyznę, który ponad sześć lat temu zastrzelił w Cieszynie 26-letnią ekspedientkę - dowiedziała się PAP. Zabójca w październiku ub. roku sam zgłosił się na policję.


 

Podczas pierwszej rozprawy procesu oskarżony przyznał się do winy. Na ławie oskarżonych zasiadł także jego 26-letni wspólnik, który wówczas prowadził samochód. Wyrok zostanie ogłoszony 24 września.

Zabójstwo wstrząsnęło Śląskiem Cieszyńskim. 20 listopada 2002 roku 22-letni wówczas mężczyzna wszedł do sklepu chemicznego tuż przed jego zamknięciem. Był zamaskowany. Wyciągnął broń i zażądał pieniędzy. Gdy ekspedientka odmówiła - strzelił. Trafiona w brzuch kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca ukradł ze sklepu 440 zł i uciekł. Na zewnątrz czekał na niego samochód.

Policja nie ujęła napastników. Pod koniec października ubiegłego roku sprawca sam zgłosił się na policję i przyznał do winy.

Zeznania mężczyzny zostały zweryfikowane przez śledczych. To wystarczyło, by postawić mu zarzut zabójstwa. Zatrzymany został także jego wspólnik. Prowadził wówczas samochód, którym uciekał wraz z zabójcą. Początkowo nie przyznawał się do winy. Przyznał się, gdy policjanci przedstawili mu dowody.

Mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub dożywocie, jego kompanowi - 25 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,37

  • Śr

    4,07

  • Min

    2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane