Zakaz handlu w niedzielę ułatwiłby organizację pracy

Autor: dlahandlu.pl 8 kwietnia 2010 10:43

Przedstawiciele handlu tradycyjnego opowiadają się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Ich zdaniem takie rozwiązanie nie wpłynęłoby na spadek obrotów sklepów czy konieczność redukcji etatów, ułatwiłoby natomiast organizację pracy.

- Nie wydaje mi się, aby wartość koszyka zakupów spadła. Klienci, którzy wydaliby u nas pieniądze w niedzielę, zrobią to w ciągu pozostałych dni tygodnia. Wolne w niedzielę byłoby cennym czasem dla naszych pracowników, którzy mogliby spokojnie spędzić niedzielę z rodziną - mówi Mieczysława Bogdanowicz, prezes PSS "Społem" w Hajnówce.

Pomysł zakazu handlu w ten dzień tygodnia popiera również Stanisław Andrzejczuk, prowadzący sieć sklepów spożywczych "Grosik" w Międzyrzecu Podlaskim. - Zatrudniam 30 osób. Wolny dzień w niedzielę usprawniłby organizację pracy sklepów. Wszelkie działania w tym kierunku uważam za głos zdrowego rozsądku. Dla handlu tradycyjnego byłaby to dobra wiadomość, dla dużych sieci handlowych - nie. Pewnie dlatego tak trudno przeforsować ten projekt - podsumowuje Stanisław Andrzejczuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • S.K. 2010-11-16 18:46:18

  Zakaz handlu w niedzielę na pewno spowodowałby spowolnienie likwidacji Handlu tradycyjnego i zachowanie miejsc pracy wielu pracowników w małych miejscowościach i nietylko

 • kriszna 2010-10-18 13:16:32

  dlaczego tak bardzo przejmujemy sie sieciami a nie dbamy o rodzimy handel oni tak sobie poradza .naprawde to my uczciwie zatrudniamy ludzi i wolna niedziela by bardzo usprawnila prace w tygodniu i ludzie by byli zadowoleni. z moich obserwacji niedziela to wycieczka do galerii a nie zakupy .

 • margit 2010-10-04 09:24:11

  moje stoisko mieści się w centrum handlowym i właściwie gdyby niedziela była wolna od pracy to finansowo dla mnie nic by się nie zmieniło ponieważ własnie w niedziele mam małą sprzedaż (produkty spożywcze), za to w poniedziałek ta sprzedaż mogłaby dzięki temu wzrosnąć, więc jest to dobry pomysł, szkoda tylko, że mało prawdopodobny

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,36

 • Śr

  3,76

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane