REKLAMA
REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę ułatwiłby organizację pracy

Autor: dlahandlu.pl 8 kwietnia 2010 10:43

Przedstawiciele handlu tradycyjnego opowiadają się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Ich zdaniem takie rozwiązanie nie wpłynęłoby na spadek obrotów sklepów czy konieczność redukcji etatów, ułatwiłoby natomiast organizację pracy.

REKLAMA

- Nie wydaje mi się, aby wartość koszyka zakupów spadła. Klienci, którzy wydaliby u nas pieniądze w niedzielę, zrobią to w ciągu pozostałych dni tygodnia. Wolne w niedzielę byłoby cennym czasem dla naszych pracowników, którzy mogliby spokojnie spędzić niedzielę z rodziną - mówi Mieczysława Bogdanowicz, prezes PSS "Społem" w Hajnówce.

Pomysł zakazu handlu w ten dzień tygodnia popiera również Stanisław Andrzejczuk, prowadzący sieć sklepów spożywczych "Grosik" w Międzyrzecu Podlaskim. - Zatrudniam 30 osób. Wolny dzień w niedzielę usprawniłby organizację pracy sklepów. Wszelkie działania w tym kierunku uważam za głos zdrowego rozsądku. Dla handlu tradycyjnego byłaby to dobra wiadomość, dla dużych sieci handlowych - nie. Pewnie dlatego tak trudno przeforsować ten projekt - podsumowuje Stanisław Andrzejczuk.

  • S.K. 2010-11-16 18:46:18

    Zakaz handlu w niedzielę na pewno spowodowałby spowolnienie likwidacji Handlu tradycyjnego i zachowanie miejsc pracy wielu pracowników w małych miejscowościach i nietylko

  • kriszna 2010-10-18 13:16:32

    dlaczego tak bardzo przejmujemy sie sieciami a nie dbamy o rodzimy handel oni tak sobie poradza .naprawde to my uczciwie zatrudniamy ludzi i wolna niedziela by bardzo usprawnila prace w tygodniu i ludzie by byli zadowoleni. z moich obserwacji niedziela to wycieczka do galerii a nie zakupy .

  • margit 2010-10-04 09:24:11

    moje stoisko mieści się w centrum handlowym i właściwie gdyby niedziela była wolna od pracy to finansowo dla mnie nic by się nie zmieniło ponieważ własnie w niedziele mam małą sprzedaż (produkty spożywcze), za to w poniedziałek ta sprzedaż mogłaby dzięki temu wzrosnąć, więc jest to dobry pomysł, szkoda tylko, że mało prawdopodobny

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA