Zakaz handlu w niedzielę zwiększyłby bezrobocie

Autor: Gazeta Wyborcza 16 września 2009 10:00

Społeczny projekt ustawy w sprawie zakazu handlu związkowcy chcą przygotować jeszcze w tym roku. Mają poparcie części posłów PiS, PSL, a nawet PO - podaje Gazeta Wyborcza.

Posłowie, którzy chcą zakazać handlu, są leniami! Nie chce im się robić i próbują to usprawiedliwić, zmuszając innych do nicnierobienia! Ich lenistwo i głupota muszą być publicznie napiętnowane. A propozycje wyśmiane - mówi Janusz Palikot, który w tym sporze prezentuje stanowisko mieszkańców dużych miast.

Zdaniem posła Rulewskiego przeciwnicy zakazu posługują się argumentami komunistów. - Oni też chcieli, abyśmy pracowali w weekendy, bo rozwój socjalistycznej ojczyzny był ważniejszy od rodziny. Wprowadzimy ograniczenia, a później całkowity zakaz handlu w niedzielę - zapowiada Rulewski.

Całkowity zakaz handlu w niedzielę to wpływy do budżetu mniejsze o 1,5 mld zł. Pracę straciłoby ok. 70 tys. osób. Otwarcie przyznają to sieci handlowe.

Chodzi głównie o kobiety po czterdziestce, o niskich kwalifikacjach. Nie znają języków, nie obsługują komputera. Gdy markety ograniczą zatrudnienie, wylądują na bezrobociu.

Zdaniem Kościoła i związków zawodowych praca w niedzielę szkodzi życiu osobistemu i wychowywaniu dzieci.

Mniejsze i większe ograniczenia handlu w niedziele obowiązują w 19 na 25 krajów Unii (m.in. w Austrii, Niemczech i częściowo we Francji).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zofia 2010-05-04 01:42:17

  zakaz handlu w niedziele jest potrzeby,aby ludzie mogli bardziej kulturalniej spedzac wolny czas.Aby dzieci mogły sie nacieszyć wspólnie spedzonym czasem z rodzicami.

 • Gdańszczanki. 2010-04-20 09:51:12

  Jestem kobietą po 40 stce, znam komputer, języki obce, tak jak inne moje Koleżanki pracujące w handlu. nie nie boimy się utraty pracy z powodu wolnych niedziel, te same zakupy można zrobić w inne dni!!! I firma nie straci!!!!To zrozumie tylko ten, który musi pracowac w niedziele, gdy inne rodziny spędzaja ten czas wspólnie.

 • gosc 2010-04-15 16:52:33

  POGRZEB gość (gość) 2010-04-15 15:54  witam serdecznie piszę w imieniu tysięcy pracownikow C.H.PTAK pod Łodzią w dzien pogrzebu Prezydenta Centrum bedzie fukcjonowac juz dzis ogloszono ze jest dostepne dla najemcow przedstawicieli firm nie bedzie godnie spedza dzien na ogladaniu transmisji a my pracownicy musimy otworzyc boksy i pracowac poniewaz jest duzo najemcow innych narodowosci i ich nie obowiazuje ZAŁOBA POLSKI. a pracownikami tych ludzi sa POLACY.Ptak bardzo ladnie wyplatał sie z tego poniewaz prosi o godne postępowanie ale Hale udostępnia wiadomą rzecza jest to ze jesli TURKI i CHINCZYKI otworza swoje boksy to pracownicy musza stawic sie w pracy.CHAŃBA TYLE głów państwa W sąsiednich krajach Żałoba A POLAK MUSI PRACOWAC POWINNI TO PUSCIC W TV PRZED SAMA TRANSMISJĄ POGŻEBU JAK POLACY MOGĄ TEN DZIEŃ GODNIE SPEDZIĆ W ŻAŁOBIE _NAJLEPIEJ W C.H. PTAK.

ZOBACZ WSZYSTKIE (13)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane