Zakopane: Sarnią Skałkę zastąpi sklep dyskontowy

Autor: Radosław Wałkuski, dlahandlu.pl 27 lutego 2009 11:14

Na przełomie września i października planowane jest otwarcie w Zakopanem, w miejscu słynnej Sarniej Skałki, największego pod Giewontem sklepu dyskontowego Szymonek, zakopiańskiej spółdzielni Społem.

W miejscu wysłużonej, pracującej ponad 20 lat piekarni PSS Społem na Szymonach powstaje centrum handlowe o powierzchni blisko 2 tys. mkw. Energooszczędny obiekt zostanie wyposażony w instalację odzysku ciepła z powietrza i urządzeń chłodniczych. Pozwoli to ogrzać wodę dla piekarni, biurowca i sklepu.

Koszt tej największej w Polsce społemowskiej inwestycji wyniesie ponad 18 milionów złotych. Autorem projektu jest Biuro Projektowe AMAR z Zakopanego, a generalnym wykonawcą firma Cechini z Krynicy. Prace rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Z poprzedniego obiektu został tylko szkielet.

W nowym obiekcie na parterze mieścić się będzie główna sala sprzedaży o powierzchni 1,4 tys. mkw. Za wejściem głównym będą butiki i punkty usługowe z lokalem gastronomicznym. Zmodernizowana piekarnia zajmie zaledwie jedną szóstą tego co stary obiekt z lat osiemdziesiątych. Na wyższe kondygnacje zostanie przeniesiona księgowość i administracja zakopiańskiej PSS "Społem".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • antyfacebook 2012-05-06 18:17:55

  Sprzedać -wszystko sprzedać najlepiej zagraniczniakom a potem oddać się w niewolę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  8,15

 • Min

  4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane