PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zamieszki pod warszawską halą KDT

Autor: Dziennik 21 lipca 2009 09:30

Koszmar w Kupieckich Domach Towarowych w centrum Warszawy. O 8:00 miał tam przyjechać komornik, by zająć przeznaczony do rozbiórki budynek. Handlowcy twierdzą jednak, że komornika nie ma, a do hali weszli ochroniarze, którzy użyli gazu łzawiącego. Kilka osób zostało rannych. Kupcy mówią, że nie ustąpią - podaje Dziennik.

Od samego świtu pod Kupieckimi Domami Towarowymi zbierali się handlowcy. Część nawet nocowała w budynku. Kobiety, ubrane w jaskrawozielone kamizelki, trzymały się za ręce śpiewając "Rotę". "Miasto nas oszukało!" - krzyczały. Handlowcy zablokowali wszystkie wejścia.

Kupcy twierdzą, że po godzinie 8:00 ochroniarze użyli w pełnej ludzi hali pieprzowego gazu łzawiącego. Cały teren został ogrodzony. Policja nie przepuszcza nikogo, kto chce się dostać do środka. Wciąż słychać wyzwiska, krzyki i płacz.

Z końcem ubiegłego roku wygasła umowa dzierżawy. Kupcy mieli czas na opuszczenie hali do 18 lipca, ale nie przerwali handlu. Oznacza to, że działają nielegalnie. Hala znajduje się pod samym Pałacem Kultury i Nauki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane