Zbyt wysokie czynsze dla sklepów Tesco Express

Autor: Łukasz Stępniak, portalspozywczy.pl 5 maja 2009 14:01

Ze względu na bardzo wysokie czynsze w dobrych lokalizacjach wstrzymaliśmy nasze plany budowy sieci sklepów Tesco Expres. W ubiegłym roku z 50 planowanych sklepów chcielismy otworzyć ok. 25 tego typu placówek - mówi Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska portalowispozywczemu.pl.

Brytyjski operator chciał w największych miastach Polski uruchomić małe sklepy Tesco Express (do 400 mkw. powierzchni sprzedaży), jakie działają w Wielkiej Brytanii.

- Niestety stanęliśmy przed barierą czynszu, która w największych polskich miastach jest nie do przebicia. Nagle okazało się, że musimy walczyć o lokalizacje z bankami, restauracjami, biurami podróży, czyli firmami, które za lokal o powierzchni 200 mkw. były w stanie płacić 30-35 euro za mkw. - wyjaśnia prezes Tomaszewski. - Żadna firma spożywcza nie jest w stanie unieść tak wysokich opłat - dodaje.

Tesco nie rezygnuje jednak z mniejszych formatów. - Mamy w planach sklepy, o powierzchni 400-600 mkw. Pierwszy taki mały sklep Tesco, o powierzchni 500 mkw. ruszył w Łodzi miesiąc temu - mówi Ryszard Tomaszewski.

Więcej nt. planów inwestycyjnych Tesco w Polsce oraz sytuacji w handlu i przemyśle spożywczym można przeczytać w wywiadzie z prezesem Tesco Polska Ryszardem Tomaszewskim, w majowym numerze magazynu Rynek Spożywczy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,12

  • Min

    5,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane