Zły wybór lokalizacji zmusza kupców do przeprowadzki

Autor: Gazeta Wyborcza 19 sierpnia 2009 10:32

Prawie wymarłe targowisko przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie zostanie zlikwidowane, a znajdujące się tam pawilony trafią na nowy bazar, który ma powstać przy Lwowskiej. Z pomysłem przenosin na nowe targowisko wystąpili sami kupcy z Wyspiańskiego - podaje Gazeta Wyborcza.

Na targowisku przy Wyspiańskiego znajduje się ponad 60 pawiloników. - Zazwyczaj czynnych jest tylko kilka. Targowisko jest prawie puste - tłumaczy dyrektor Jurek.

Budowa bazaru kosztowała budżet miasta blisko pół miliona złotych. Kupcy sami sfinansowali pawilony handlowe. Od momentu powstania targowisko stoi niemal puste. - Chyba jest to wina nietrafionej lokalizacji. Może rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie tych pawilonów na nowe targowisko, które ma powstać przy Lwowskiej - zastanawia się Jurek. - Z tym, że przenosiny nie będą technicznie łatwą sprawą, ponieważ pojedynczych pawilonów nie można ruszyć z miejsca, mają m. in. wspólne ściany. Przenieść można tylko całą grupę pawilonów - mówią pracownicy MATiP.

 Ale do przenosin jeszcze długa droga. Dopiero powstaje koncepcja zagospodarowania terenu przy Lwowskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Krzysiek 2009-08-19 13:25:11

  Ciekawa informacja, tylko autor zapomniał dodać w jakim mieście jest taka sytuacja. niestety w Polsce jest wiele miast w których znajdują sie ulice Wyspiańskiego i Lwowska. Jeżeli przepisuje się treści z innych gazet to dobrze jest się postarać o pełny przekaz danych.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,36

 • Śr

  3,76

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane