Zmiana adresu powoduje zmianę wysokości stawki podatku

Autor: TVN24.pl 13 stycznia 2010 10:20

Kiosk pani Małgorzaty z Warszawy od dziesięciu lat stoi w tym samym miejscu, jednak ostatnio zmienił adres. Z ulicy Paryskiej przeniósł się w aleję Stanów Zjednoczonych. A do tego czynsz, jaki musi zapłacić wzrósł ponad dwukrotnie - podaje TVN 24.pl

Urzędnicy, bez wiedzy pani Małgorzaty, zdecydowali, że kiosk znajdujący się przy ulicy Paryskiej zostanie przeniesiony, ale tylko na urzędniczych dokumentach na przebiegająca nad kioskiem Aleję Stanów Zjednoczonych. W praktyce nowy adres nie miałaby żadnego znaczenia, gdyby nie zmiana wysokości podatku gruntowego, jaki kobieta teraz musi płacić.

Za Aleję Stanów Zjednoczonych, która jest drogą krajową, rocznie trzeba płacić ponad dwa razy więcej niż za zajęcie części pasa drogowego przy ulicy Paryskiej - drogi powiatowej. I tak z 4 tys. miesięcznie zrobiło się 10 tys. złotych.  

Zarząd Dróg Miejskich zapytany, skąd te zmiany powołuje się na ustawę o drogach publicznych. - Przyczyna jest bardzo prosta. Weszły nowe przepisy, które mówią wprost, że, jeżeli mamy skrzyżowanie dwóch kategorii dróg bierzemy pod uwagę kategorię wyższą - tłumaczy Adam Sobieraj, z ZDM w Warszawie.

Choć decyzję o zmianie adresu kiosku, urzędnicy podjęli trzy lata temu pani Małgorzata nie poddaje się i odwołuje od tej decyzji. Jak dotąd bezskutecznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane