REKLAMA
REKLAMA

Zmiana dostawcy energii opłaca się od pewnej kwoty

Autor: dlahandlu.pl 18 lutego 2010 11:18

11 marca 2010 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy - Prawo energetyczne, która m.in. do jednego miesiąca skraca okres oczekiwania na zmianę dostawcy energii. Wystarczy, że przedsiębiorca złoży do przedsiębiorstwa energetycznego pisemne oświadczenie o jej wypowiedzeniu. Umowa ulegnie rozwiązaniu z ostatnim dniem miesiąca.

REKLAMA

- Wiem, że można zmienić dostawcę energii. Dotychczas nie byłem tym zainteresowany. Nie było czytelnych informacji, jak, gdzie i za ile to zrobić. Jeżeli teraz to się zmieni być może się zastanowię. Najważniejsze będzie jakie oszczędności będę mógł uzyskać. Płacę za prąd około 900 złotych miesięcznie. Jeżeli zaoszczędzę kilka złotych to nie warto wdawać się w papierkową robotę i poszukiwać w zakładzie energetycznym odpowiedniego pokoju. Opłacalne byłoby to za kilkadziesiąt złotych miesięcznie - twierdzi właściciel sklepu w Warszawie.

Dodatkowo każdy sprzedawca energii będzie musiał sporządzać i publikować ceny sprzedaży energii. Porównywanie ofert różnych zakładów energetycznych będzie łatwiejsze dzięki ich publikacji na stronach internetowych sprzedawców.

- Ważne jest żeby było to tak przejrzyste jak w przypadku telefonii komórkowej, że gdy idę do salonu, to sprzedawca jest w stanie porównać
oferty i pokazać prawdziwe koszty. Obecnie w przypadku rozliczeń za energię nie jest to już tak oczywiste -twierdzi handlowiec.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA