Zmiana prezesa Grupy Muszkieterów w Polsce

Autor: portalspozywczy.pl 28 stycznia 2010 15:40

Od lutego br. na czele Grupy Muszkieterów w Polsce, do której należy sieć Intermarché i Bricomarché, stanie Marek Feruga, który obejmie stanowisko prezesa. Feruga zastąpi na tym stanowisku Jacquesa Schuberta, prezesa Grupy od 2006 r., który kontynuować będzie karierę w strukturach centralnych we Francji.

Marek Feruga ostatnio sprawował funkcję członka zarządu ITM Polska, spółki reprezentującej Grupę Muszkieterów w Polsce, oraz prezesa Fundacji Muszkieterów.
Dołączył do Grupy Muszkieterów w 1999 r. jako właściciel sklepu Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim.Trzy lata później uruchomił drugi market pod tym szyldem w tym samym mieście, a w 2008 r. - kolejny w Ostrzeszowie.
Ponadto w ramach dodatkowych obowiązków na rzecz Grupy Marek Feruga odpowiadał dotychczas za działania komunikacyjne oraz rekrutację nowych właścicieli sklepów. Marek Feruga jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i szkoły handwej - l' École du Commerce w Paryżu.
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 160 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché.
Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 145 supermarketów Intermarche oraz 70 sklepów Bricomarche jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2008 r. jej obroty przekroczyły 2,8 mld zł. Plany strategiczne Grupy zakładają ekspansję sieci głownie w małych i średnich miejscowościach, o wielkości do 70 000 mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,78

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane