Zmienią się zasady przyznawania koncesji na alkohol

Autor: Puls Biznesu 14 grudnia 2009 10:39

Ministerstwo Gospodarki kończy pracę nad projektem ustawy o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Planuje m.in. liberalizację obrotu produktami alkoholowymi: odebranie gminom prawa do ustalania liczby punktów sprzedaży alkoholu i zasad ich usytuowania.

Zdaniem Andrzeja Szumowskiego, prezesa Stowarzyszenia Polska Wódka i wiceprezesa Wyborowej gwarantem jest nie tylko prawo, które np. zakazuje sprzedaży alkoholu nieletnim, ale też "odpowiedzialność społeczna przemysłu oraz sprzedawców". Popiera też uwolnienie gmin od obowiązku ustalania liczby punktów sprzedaży alkoholu i zasad ich usytuowania oraz zniesienie opinii gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych o zgodności lokalizacji punktu sprzedaży z uchwałami gmin.

Ważne jest pozostawienie w kompetencjach rad gmin uprawnień do określania limitu punktów sprzedaży napojów alkoholowych i zasad ich usytuowania. Rezygnacja z tego instrumentu w sytuacji utrzymującego się od lat wzrostu spożycia byłaby działaniem nieprzemyślanym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane