Znowu przeterminowane produkty w Kauflandzie

Autor: Gazeta Wyborcza 2 lipca 2009 09:44

W Bydgoszczy w sklepie Kaufland lotna brygada zapalaeńców w ciągu trzech godzin znalazła ponad 500 sztuk przeterminowanego piwa, jedzenia dla dzieci, przecierów, zup w proszku, musztard, majonezów, ciastek, pasztetów. Powiadomili policję a ta wezwała Sanepid - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Zrobili też nalot na Kaufland przy ul. Solskiego w Bydgoszczy. Tam natknęli się aż na 1200 nieświeżych towarów. Łukasz, Piotr i Tomasz wyszukiwaniem przeterminowanych produktów zajmują się od dwóch lat. Dlaczego? - Ktoś z mojej rodziny rozchorował się po rybie, kupionej w tej właśnie sieci. Postanowiliśmy z bratem przyjrzeć się towarom sprzedawanym w Kauflandach. I stwierdziliśmy, że warto zająć się tym marketem na poważnie - mówi Łukasz.

Nie tylko dlatego. - Kaufland za każdą znalezioną taką rzecz obiecuje wypłatę 5 zł. Oczywiście w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i dają taką sumę, ale za cały wózek. Jeśli nie otrzymujemy pełnej zapłaty, dochodzimy jej w sądzie - opowiada Łukasz.. - Chcemy też uświadomić ludzi i ich przestrzec przed kupowaniem produktów, które markety im wciskają. To też akcja promocyjna - reklamujemy upominanie się o należną sumę - dodaje Piotr.

Marek Szczygielski z bydgoskiej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych mówi wprost: - To karygodne! Rozumiem, że markety nie chcą ponosić kosztów utylizacji, ale nie powinny oszukiwać ludzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane